Вільнозапорізька сільська рада

Миколаївська область, Баштанський район

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №13 щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 30.09.2021 року

Дата: 04.10.2021 13:36
Кількість переглядів: 189

Фото без опису

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №13

щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 30.09.2021 року

 

Проведеним фітосанітарним моніторингом встановлено, що на території області спостерігається заселення посівівозимого ріпаку слимаками (слимак польовий). 

Довідково:

Слимак польовий має забарвлення від бiлуватого до коричневого. Тiло в нього завдовжки вiд 4 до 6 сантиметрiв. У слимакiв є тiльки одна щелепа, а зуби на язику. Їх налічується кiлька тисяч, i працюють вони як тертка. 

Восени, до настання заморозків, відкладають яйця купками по 15-30 штук біля коренів рослин, під грудочками землі, переважно на посівах озимих. Кожна особина відкладає 200-400 яєць за 8-10 кладок. Дорослі слимаки пізно восени гинуть, зимують яйця. Навесні відроджуються молоді слимаки. Спочатку вони дуже дрібні, у липні досягають довжини 20-60 мм; через два місяці після виходу з яєць стають статевозрілими.

Підвищена вологість повітря й ґрунту сприяє їх розвитку і масовому розмноженню.

Слимаки вдень ховаються в щілинах ґрунту, а вночі виповзають зі сховищ і живляться рослинами. Вигризають отвори в листках, пошкоджують також плоди огірків і томатів та інших овочевих культур.

За великої чисельності можуть завдавати сильної шкоди посівам ріпаку та озимих зернових, знищуючи зерна, що проростають, і сходи.

Заходи боротьби мають бути направлені в першу чергу на створення несприятливих умов для розвитку молюсків:

  • регулярне скошування рослинності в сирих місцях з обов’язковим видаленням скошених рослин, щоб вони не були сховищем для слимаків;
  • ретельна обробка орного шару, створення дрібногрудкуватої грунтової структури;
  • механічний метод, який полягає у ручному зборі молюсків, створення захисних смуг і канавок. Доцільним є застосування пасток - укриття (шматки фанери або мішковини, купки бур’янів і бадилля), які потрібно розмістити  рівномірно на відстані 3-5 м один від одного. В подальшому їх періодично переглядають і збирають слимаків;
  • хімічний метод – застосування дозволених до використання спеціальних препаратів.

Для недопущення пошкодження рослин рекомендовано встановити постійний моніторинг за посівами та в разі необхідності провести захисні заходи.

При проведенні захисних обробок слід використовувати пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами                         ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь