Вільнозапорізька сільська рада

Миколаївська область, Баштанський район

РИБА В ХАРЧУВАННІ. ЧИ МОЖНА ВКЛЮЧАТИ ДО ЩОДЕННОГО РАЦІОНУ ДІТЕЙ.

Дата: 16.05.2023 09:38
Кількість переглядів: 1074

Фото без опису

РИБА В ХАРЧУВАННІ. ЧИ МОЖНА ВКЛЮЧАТИ ДО ЩОДЕННОГО РАЦІОНУ ДІТЕЙ.

ПРО КОРИСТЬ РИБИ

       Риба - той самий продукт, який дітлахи не дуже шанують. Маленькі гурмани часто відмовляються від такої корисної рибки. Звичайно, найпростіше не сперечатися з маленьким гурманом, а відмовитись від цього продукту в дитячому меню. Однак у складі риби є речовини, яких немає у інших продуктах. Тож замінити їх не вдасться.

        Безумовно, величезна користь риби в тому, що в ній міститься величезна кількість жирних кислот Омега-3 та Омега-6, а також фосфор та докозагексаєнова кислота. Так, фосфор життєво необхідний для розвитку та нормальної роботи мозку, а крім того, цей елемент потрібен для засвоєння кальцію – без нього кальцій організмом просто не засвоюється, а це вже пряма загроза для кісткової системи малюка. Велика кількість поліненасичених жирних кислот класу омега-3 — альфа-ліноленової та ейкозапентаєнової, що входять до складу риб'ячого жиру, забезпечують нормальне функціонування очей та мозку. Декозагексаєнова кислота містить речовину, що захищає нервові клітини, обволікаючи їх – під захист потрапляє вся нервова система.

       Риба (особливо морська) – найцінніше джерело йоду. Цей елемент необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Тільки за умови отримання нею необхідної кількості йоду, вона виробляє необхідну для  нормального функціонування організму кількість специфічних гормонів. Саме від цих гормонів багато в чому залежать процеси зростання та розвитку малюка.

      Багато в рибі вітамінів групи В. Так, вітамін В1 (тіамін) благотворно впливає на роботу нервової системи, покращує процеси пам'яті. В2 (рибофлавін) – бере активну участь в обміні речовин, В3 (або РР, ніацин) – незамінний для енергетичного обміну. В4 (холін) - корисний для нервової системи, а також бере участь у ліпідному обміні в печінці. В6 відповідає за виробництво серотоніну - гормону "хорошого настрою", а В9 (фолієва кислота) - стимулює утворення еритроцитів. Людський організм не здатний відкладати вітаміни групи В «про запас», а витрати їх щодня величезні. Саме тому батькам варто подбати про те, щоб раціон малюка повністю забезпечував йому добові потреби у цих корисних речовинах. У білку риби містяться всі 17 незамінних амінокислот, збалансовані в ідеальних пропорціях.

     Весь унікальний вітамінний комплекс A, D, E теж є в рибі. Так, вітамін D важливий для формування кістково-скелетної системи тому риба в раціоні малюка – гарна профілактика рахіту. Вітамін A бере участь у синтезі білків, активному обміні речовин, підвищує імунітет, допомагає швидше справлятися запальними процесами в організмі. Вітамін Е (токоферолу ацетат) – захищає клітини від шкідливого впливу зовнішнього середовища, посилює захисні функції організму, підтримує кровоносну, м'язову та нервову системи. Також у рибі присутні незамінні для нормалізації обміну речовин мінерали – крім йоду та фосфору в ній міститься кальцій, магній, марганець, цинк, мідь, бор, залізо та фтор.  

      Привчивши малюка до рибки з самого дитинства, ви надасте йому хорошу послугу на майбутнє, адже регулярне споживання риби є чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань у дорослих.

 

КОЛИ ВВОДИТИ РИБУ В РАЦІОН?

     За всієї своєї корисності, риба – найсильніший алерген. Тому лікарі та дієтологи рекомендують вводити її в раціон малюка не раніше 8-9 місяців, у деяких випадках - в 11-12 місяців. А якщо є ризик алергічної реакції, краще загалом відкласти спробу до 2 років. Вводиться рибний прикорм за тими самими правилами, що інші продукти. Починати потрібно з дуже невеликої кількості (на кінчику чайної ложки), потім уважно слідкувати за реакцією. Якщо все пройшло нормально, поступово збільшуйте добову порцію до 80 г. До року рибу дитині можна давати не частіше 1-2 разів на тиждень, краще в обідню пору. Якщо готуєте дитині самостійно, починайте з відвареної протертої риби. Дуже уважно перевіряйте наявність дрібних кісток!

      Вважається, що морська риба, хоч і корисніша для дитини, ніж річкова, але важче засвоюється дитячим організмом. У той же час річкова часто живе не в чистих водоймах, накопичуючи токсини, солі важких металів. Річкову рибу часто вирощують на закритих «рибних фермах», де вона через обмежені умови утримання може хворіти. Лікують рибу антибіотиками. Єдиним винятком є ​​форель, яка живе виключно у чистих водоймах. Крім того, в річковій рибі дуже багато кісток, не факт, що ви при приготуванні видалите їх усі до єдиної. Тому педіатри та дієтологи віддають перевагу морській рибі з білим м'ясом. До речі, у неї є ще одна перевага – велика кількість йоду у складі: у кілька разів більша, ніж у річковій. Важливо, щоб рибу, яку ви купуєте для дитячого харчування, було виловлено у відкритих водоймах, а не вирощено на «рибній фермі». Така інформація має бути у продавця у супермаркеті.

ЧОМУ РИБУ НЕ МОЖНА ВКЛЮЧАТИ В ЩОДЕННИЙ РАЦІОН ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ.

    На жаль, риба здатна дуже швидко накопичувати ртуть, причому у пристойних кількостях. Для дорослого, якщо він їсть рибу щодня, це не є небезпечним. А ось для малюка може обернутися серйозними проблемами зі здоров'ям. Найбільше ртуті міститься у великих видах риб та тканинах хижаків. А найбільш потенційно небезпечним вважається тунець - його в принципі не варто вводити до раціону дитини.

     І наостанок: будь-яка риба, якщо вона була заморожена, розморожена, а потім знову заморожена, не підходить для дитячого харчування.

 

Джерела інформації: https://www.moirebenok.ua

                                    tps://childdevelop.com.ua

 

Баштанське  районне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь