ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ У МЕЖАХ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Дата: 07.05.2024 11:49

ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ У МЕЖАХ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

Баштанське районне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  нагадує громадянам, фізичним особам індивідуальних домоволодінь про дотримання основних правил роботи з пестицидами та агрохімікатами в межах населених пунктів згідно з вимогами Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затверджених наказом МОЗУ від 03 серпня 1998 року № 1, для запобігання скарг від мешканців суміжних домоволодінь, а саме:

• для обробки індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів та агрохімікатів, які дозволені до роздрібного продажу населенню, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» і доповненнями до нього;

• при обробці в межах індивідуальних домоволодінь - заздалегідь попереджати власників суміжних сільськогосподарських ділянок, городів, сусідніх приватних домогосподарств про проведення обробітку на власній земельній ділянці;

• в межах населеного пункту обробку дозволяється проводити тільки ранцевим обприскувачем. На власній земельній ділянці не можна застосовувати техніку для обробки та розпилювання пестицидів та агрохімікатів;

• застосування пестицидів для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 ранку. Роботи необхідно проводити в безвітряну погоду при мінімальних висхідних повітряних потоках (3-4 м/с). Це дозволяє підвищити ефективність обробок, зменшити нецільові витрати пестицидів, їх знесення за межі обробленої ділянки. Забороняється обприскування рослин препаратами в спекотну погоду;

• в межах населеного пункту необхідно віддавати перевагу механічним методам та біологічним методам боротьби зі шкідниками.

Для приватних господарств при використанні пестицидів та агрохімікатів, крім вказаних вище вимог, слід застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, в заводському пакуванні. Препарати повинні мати маркування та відповідні супровідні документи. Першим кроком для безпечного застосуванням пестициду є етикетка – це документ, паспорт, який містить інструкцію щодо внесення та безпечного і правильного застосування пестициду її потрібно обов’язково прочитати.

Приватні домоволодіння, що використовують пестициди повинні дотримуватись вимог чинного законодавства: Закону України «Про пестициди та агрохімікати», Постанови Кабміну від 04.03.1996 № 295 «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затверджених наказом МОЗУ від 03 серпня 1998 року № 1.

Також звертаємо увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин. У випадку виникнення спору щодо додержання громадянами правил добросусідства для вирішення питання найперше слід звертатися з заявою до відповідного органу місцевого самоврядування (сільська, селищна або міська рада, об’єднана територіальна громада).

Джерело інформації: http://kr.consumer.gov.ua/index.php/component/k2/item/1971-pravylne-vykorystannia-pestytsydiv-ta-ahrokhimikativ-u-mezhakh-naselenoho-punktu

Баштанське районне управління

в  Миколаївській області