Вільнозапорізька сільська рада

Миколаївська область, Баштанський район

Ротовірусна інфекція: симптоми та рекомендації щодо профілактики.

Дата: 13.01.2025 08:54
Кількість переглядів: 12

Фото без опису

 

Ротовірусна інфекція: симптоми та рекомендації щодо профілактики.

Ротавірусна інфекція - одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є Ротавірус людини.

Переважно виникає в холодну пору року, за статистикою найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Також, це захворювання може носити епідемічний характер. Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, у них захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. 

Інкубаційний період триває до 5 діб (в середньому – 2-3 доби).

Ротавірус отримав свою назву від латинського слова "rota" - колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом.

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. 

Ротавірусну інфекцію часто сприймають за ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу  може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів, але ні шлунок, ні кишківник не відносяться до органів дихання. Ротавірус, будучи кишковою інфекцією, не має жодного відношення до вірусу грипу. Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

Захворювання дуже заразне, відноситься до "хвороб брудних рук". Джерелом ротавірусів є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями - іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Основну небезпеку являє собою зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Профілактика  ротавірусної  інфекції

В основі запобігання розвитку ротавірусу лежать гігієнічні заходи, спрямовані на виключення попадання в організм вірусу водним, харчовим та побутовим шляхом.

Профілактика ротавірусу включає:

  • дотримання правил гігієни;

  • вживання й використання для побутових потреб тільки чистої води;

  • вакцинацію проти ротавірусу;

  • ретельне миття й обробку продуктів;

  • у новонароджених – грудне вигодовування.

Існує загроза  поширення  ротавірусної інфекції  в  організованих дитячих колективах. Ретельне  дотримання правил  особистої гігієни дітьми та персоналом, а також санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму – основна запорука  епідблагополуччя.

При появі перших симптомів інфекційного захворювання НЕГАЙНО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ В ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАКЛАДИ за місцем проживання.

Будьте здорові!

                                                                               Баштанське районне управління ГУ ДПСС в

                                      в Миколаївській області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь